wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

„Jak to się robi w Texasie? Międzykontynentalny transfer wiedzy i praktyki w rolnictwie” - konferencja 13.12.2022 r.

Data utworzenia: 05-12-2022 ; Data wydarzenia: 13-12-2022

„Jak to się robi w Texasie? Międzykontynentalny transfer wiedzy i praktyki w rolnictwie” - konferencja 13.12.2022 r.

Warmińsko–Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie zaprasza do uczestnictwa w konferencji nt. „Jak to się robi w Texasie? Międzykontynentalny transfer wiedzy i praktyki w rolnictwie”, która odbędzie się 13 grudnia o godz. 10.00 w siedzibie Warmińsko- Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

Pierwsze doświadczenia w praktyce rolniczej w USA za nami, czas więc wyruszyć w podróż po nowe praktyki z innych stron świata!

Naszą przygodę z rolnictwem zza oceanu rozpoczęliśmy wydarzeniem on-line z Pawłem Psiukiem - naszym doradcą, który decyzją Komisji Kwalifikacyjnej został przyjęty do programu i w dniach 19 czerwca – 21 lipca 2022 roku przebywał w USA, biorąc udział w programie edukacyjnym dotyczącym rolnictwa na terenie Uniwersytetu Stanowego TAMU oraz w gospodarstwach rolnych w stanie Texas.

13-go grudnia spotkamy się w większym gronie prelegentów, w rozbudowanej formule tematycznej, aby podzielić się z uczestnikami dobrymi praktykami rolniczymi również z innych krajów.

Będziemy mówić, m.in. :

  •  o ciekawych praktykach, o Texasie, o fittingu i farming fusion!
  •  o tym, jakie działania warto wdrożyć na naszym podwórku,
  • o nieodkrytych obszarach współpracy pomiędzy rolnikami polskimi i amerykańskimi, o potencjale rozwojowym dla branży bydła mlecznego.

Zainteresowani?

Konferencja prowadzona będzie w formie hybrydowej, tj.:

- stacjonarnie - w siedzibie Ośrodka przy ul. Jagiellońskiej 91 w Olsztynie

- online - za pośrednictwem platformy Zoom.

Link do spotkania prześlemy w odpowiedzi na wypełniony formularz rejestracyjny, który dostępny jest pod adresem: https://forms.gle/iuAozPHqxhrM57kcA

 

Zapraszamy!

Paulina Karaszkiewicz, Starszy specjalista Sekcji Innowacji i Transferu Wiedzy w Rolnictwie, Broker SIR, tel. 665-881-262, e-mail: p.karaszkiewicz@w-modr.pl

Opracowanie: Paulina Karaszkiewicz