wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Webinarium "LPW na Lokalne Problemy Wody - podsumowanie działań w 2022 roku" - 12 grudnia 2022 r.

Data utworzenia: 05-12-2022 ; Data wydarzenia: 12-12-2022

Webinarium "LPW na Lokalne Problemy Wody - podsumowanie działań w 2022 roku" - 12 grudnia 2022 r.

Szanowni Państwo!

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie ma przyjemność zaprosić 12 grudnia 2022 r. o godz. 09:30 na webinarium pt. „LPW na Lokalne Problemy Wody - podsumowanie działań w 2022 roku” będące częścią operacji realizowanej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na wybór operacji, które są organizowane w 2021 r. w ramach dwuletniego planu operacyjnego na lata 2020-2021 w zakresie SIR.

Woda jest dobrem wspólnym, a jednocześnie niezwykle cennym zasobem, bez którego nie ma życia, produkcji żywności ani rozwoju gospodarczego. Dobrem, które jest zagrożone nie tylko pogłębiającym się kryzysem klimatycznym, ale także sposobem gospodarowania wymagającym pilnej i zasadniczej poprawy. Podstawą zmian są wspólnie podejmowane działania oparte o potencjał ekosystemu, pozwalające na magazynowanie wody w krajobrazie.

Celem webinarium jest podsumowanie całorocznych działań Ośrodka i Partnerów LPW służących wzmacnianiu współpracy na rzecz racjonalnego gospodarowania zasobami wodnymi z uwzględnieniem potrzeb rolnictwa i mieszkańców obszarów wiejskich oraz upowszechnianiu praktyk poprawiających retencję wodną.

Podczas serii prezentacji oraz sesji pytań i odpowiedzi zostaną przybliżone zagadnienia związane z:

  • aktualnymi oraz przyszłymi programami wsparcia gospodarki wodnej na obszarach wiejskich oraz działaniami związanymi z aktywnością LPW,
  • błękitno-zieloną infrastrukturą,
  • dobrymi praktykami służącymi retencji wody w krajobrazie rolniczym,
  • wspomaganiem decyzji w rolnictwie z wykorzystaniem dronów.

Zaprezentowane zostaną również wnioski z opracowanych, przez zespół ekspertów z UWM oraz Partnerów LPW, Wieloletnich planów działania LPW .

Powyższe zagadnienia i praktyki przedstawią eksperci w swoich dziedzinach.

Zapraszam do zapoznania się ze szczegółowym program webinarium >> tutaj.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy dokonać rejestracji klikając w link "zarejestruj się" i poprawnie wypełnić formularz rejestracyjny. Na podany w formularzu adres e-mail, w dniu webinarium zostanie przesłany link z dostępem do spotkania na platformie Zoom.

ZAREJESTRUJ SIĘ

 

Wszystkich zainteresowanych tematem zaprasza organizator merytoryczny:
Urszula Anculewicz, tel. 697 632 088; e-mail: u.anculewicz@w-modr.pl 

 

u program.pdf (1.18 MB, PDF)
Opracowanie: Urszula Anculewicz