wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Seminarium pn. „Odbudowa i utrzymanie żyzności gleb", 24.11.2022 r.

Data utworzenia: 15-11-2022 ; Data wydarzenia: 24-11-2022

Seminarium pn. „Odbudowa i utrzymanie żyzności gleb", 24.11.2022 r.

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie w dniu 24 listopada 2022 roku o godz. 10:00 organizuje seminarium pn. „Odbudowa i utrzymanie żyzności gleb”. Seminarium odbędzie się w formie hybrydowej:

- stacjonarnie w siedzibie WMODR ul. Jagiellońska 91, 10-356 Olsztyn;

- on-line na platformie ZOOM.

Celem seminarium jest upowszechnianie wiedzy na temat gleby jako środowisko życia organizmów żywych oraz źródło składników pokarmowych dla roślin i zwierząt stanowiącej największe bogactwo naturalne występujące w przyrodzie, bez którego nie byłoby życia na Ziemi. Wskazanie istoty problemu gdyż gleba jest kluczowym ogniwem między globalnymi problemami środowiskowymi tj. zmiany klimatu, gospodarka wodna czy utrata bioróżnorodności.

Seminarium będzie również swoistym podsumowaniem rocznej pracy i współpracy w ramach prowadzonych w województwie demonstracji popularyzujących dobre praktyki rolnicze służące zwiększeniu poziomu żyzności gleb bądź też ograniczeniu jej degradacji przy zastosowaniu priobiotechnologii wykorzystującej pożyteczne mikroorganizmy. Więcej na temat demonstracji można przeczytać tutaj >>

Podczas seminarium podzielą się z nami swoją wiedzą eksperci ze świata nauki, specjaliści branżowi i praktycy. Program w załączeniu poniżej.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane poruszaną tematyką, a w szczególności: doradców, którzy prowadzili demonstracje we współpracujących gospodarstwach oraz rolników, w gospodarstwach których były założone demonstracje.

W celu wzięcia udziału w formie on-line należy do 22 listopada wypełnić formularz rejestracyjny. Na podany w nim adres e-mail, w dniu seminarium zostanie przesłany link z dostępem do spotkania.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Serdecznie zapraszamy!

Osoba odpowiedzialna za organizację seminarium:
Monika Szóstek, Specjalista Działu Rolnictwa Ekologicznego i Ochrony Środowiska, e-mail: m.szostek@w-modr.pl tel.: 723-991-250

Opracowanie: Monika Szóstek