wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Bitwa Regionów - eliminacje powiatowe w Kurzętniku

Data utworzenia: 12-09-2022

W najbliższą niedzielę, tj. 18 września br. w Kurzętniku (powiat nowomiejski) podczas Pikniku z „Produktem Polskim” odbędą się eliminacje powiatowe do VII edycji konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Bitwa Regionów”. Podczas Pikniku Koła Gospodyń Wiejskich staną w szranki o tytuł najlepszej potrawy regionalnej z terenu powiatu nowomiejskiego i działdowskiego.

Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru oraz chęci promocji polskiej żywności i szerzenia patriotyzmu konsumenckiego. Bitwa Regionów to nie tylko rywalizacja, to także wsparcie polskich rolników i promocja lokalnych produktów. Jednym z celów konkursu jest promocja i wsparcie kół gospodyń wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.

Potrawy oceniane przez Komisję Konkursową z najwyższą liczbą punktów zostaną zakwalifikowane do półfinału konkursu (maksymalnie 10 zespołów).

Harmonogram wydarzeń oraz ranking Kół Gospodyń Wiejskich można śledzić na stronie konkursu

Organizatorami konkursu są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Instytucje współpracujące: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Źródło: KOWR OT Olsztyn
Opracowanie: Marta Bieciuk