wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Rolnictwo to moja pasja - znamy już zwycięzców konkursu fotograficznego

Data utworzenia: 24-08-2022

Małgorzata Wójcik, Joanna Gowkielewicz, Albert Wronowski to laureaci XIII edycji konkursu fotograficznego „Rolnictwo to moja pasja”

W XIII edycji Konkursu Fotograficznego „Rolnictwo to moja pasja” komisja w składzie: przewodnicząca Joanna Zarucka, WMODR z siedziba w Olsztynie, członkowie: Monika Hodór, WMODR w Olsztynie, Paulina Karaszkiewicz, WMODR z siedziba w Olsztynie, Paweł Jastrzębowski, przedstawiciel KRUS Olsztyn, Andrzej MItros, przedstawiciel PIP Olsztyn oceniła 118 fotografii nadesłanych przez dwudziestu jeden autorów.

Zdjęcia oceniano w trzech kategoriach: Mieszkańcy wsi- ludzie i zwierzęta (48 fotografii), Wiejski krajobraz (47 fotografii), Wieś – bezpieczne miejsce (23 fotografie).

Prace oceniano pod względem zgodności z tematyką konkursową i kryteriami regulaminu. Celem konkursu było pokazanie uroków rolnictwa, warmińsko-mazurskiej wsi oraz dobrych praktyk w zakresie bezpieczeństwa  w gospodarstwie rolnym.

Pod uwagę wzięto: oryginalność, jakość, wyjątkowość fotografii. Komisja wybrała po jednej fotografii w każdej kategorii.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Kategoria: Mieszkańcy wsi – ludzie i zwierzęta – Małgorzata Wójcik „Wykopki jak za dawnych lat

Kategoria: Wiejski krajobraz – Joanna Gowkielewicz „Za pięć osiemnasta

Kategoria: Wieś – bezpieczne miejsce – Albert Wronowski „Pszczółkowy poranek

Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas XXVIII Jesiennych Targów „Wszystko dla rolnictwa” w dniach 3-4 września 2022 r. na terenie Lądowiska Gryźliny w Gryźlinach.

Dziękujemy uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie oraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w kolejnej edycji za rok!

Dziękujemy również naszym sponsorom, dzięki, którym laureaci otrzymają cenne nagrody: Okręgowemu Inspektoratowi Pracy-PIP oraz Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego-KRUS za ufundowanie nagród.  Zapraszamy również do udziału w licznych konkurach organizowanych przez  Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie.

Opracowanie: Joanna Zarucka