wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

IV Forum Innowacji podczas XXVIII Jesiennych Targów Rolniczych "Wszystko dla rolnictwa"

Data utworzenia: 23-08-2022 ; Data wydarzenia: 03-09-2022

IV Forum Innowacji podczas XXVIII Jesiennych Targów Rolniczych "Wszystko dla rolnictwa"

IV Warmińsko-Mazurskie Forum Innowacji to odpowiedź na głód wiedzy i głód jakości w sektorze rolnym i rolno-spożywczym!

To międzynarodowe wydarzenie, którego celem jest zaprezentowanie nowinek naukowych, wymiana wiedzy i doświadczeń oraz prezentacja innowacyjnych narzędzi budowania silnej konkurencji na rynku branży rolniczej, dzięki którym uczestnicy będą mogli poszerzyć i udoskonalić swoją działalność. W tym roku odbędzie się jako impreza towarzysząca XXVIII Jesiennym Targom Rolniczym "Wszystko dla rolnictwa" oraz Warmińsko-Mazurskiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych.

Po dwuletniej przerwie organizacyjnej, uczestników Forum zaskoczymy nowościami technologicznymi i rozwiązaniami, które zaproponujemy jako pierwsi w regionie, jak również innowacyjnymi i kreatywnymi narzędziami projektowania nowoczesnego biznesu!

Idąc w ślad za słowami Henry'ego Forda: „Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą. Ale kiedy firma przestaje być twórcza, kiedy uważa, że osiągnęła doskonałość i teraz musi tylko produkować – już po niej”, chcemy inspirować branżę, dać impuls do wyzwolenia kreatywnej energii do szukania nowych, innowacyjnych rozwiązań!

Brzmi zachęcająco, prawda?

Dwudniowa konferencja podzielona jest na:

  • część branżową (sobota 03.09.2022 r.): głód jakości w produkcji zwierzęcej, tj. spotkania realizowane w formie krótkiej części wykładowej (nauka, badania) oraz panelu dyskusyjnego ze szczególnym uwzględnieniem hodowców bydła mlecznego, bydła mięsnego i ras zachowawczych, koni zimnokrwistych oraz małych przeżuwaczy (owce, kozy);
  • część ogólną (niedziela 04.09.2022 r.): głód jakości w sektorze rolno-spożywczym, tj. wykłady poświęcone perspektywie rozwoju sektora rolnego i rolno-spożywczego w kontekście WPR 2023-2027, zielonej transformacji wdrażanej przez UE, innowacyjnych technologii.

Opisy poszczególnych paneli znajdziesz TUTAJ!

Galerii (poniżej) przedstawiamy Państwu sylwetki naszych ekspertów, członków grup operacyjnych z zagranicy i z Polski, wśród nich gościa honorowego - Komisarza UE ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego!

Zapoznaj się z programem targów! 

Partner technologiczny Forum Innowacji - Caruma

Honorowy patronat: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Minister Henryk Kowalczyk, Andrzej Śliwka - Wiceminister Aktywów Państwowych, Artur Chojecki - Wojewoda Warmińsko-Mazurski

Partnerzy: Gmina Stawiguda, Powiat Olsztyński, #ladowiskogryzliny

Patroni medialni: TVP3 Olsztyn, Gazeta Olsztyńska, Radio Olsztyn, Rolnicze ABC, Radio ESKA

u program www.pdf (1.42 MB, PDF)
Opracowanie: Paulina Karaszkiewicz