wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Lądowisko Gryźliny, 03-04 września br.

Data utworzenia: 16-08-2022 ; Data wydarzenia: 03-09-2022

Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych odbywająca się w terminie 3-4 września i po raz pierwszy w nowej lokalizacji tj. na terenie lotniska w Gryźlinach (ul. Lotnicza 2, Gryźliny) - to najważniejsze i niewątpliwie cieszące się ogromną popularnością wydarzenie dedykowane sektorowi hodowlanemu w naszym województwie. 

To dwudniowe wydarzenie, które skupia najlepszych hodowców z województwa warmińsko-mazurskiego prezentujących swoje zwierzęta. Podczas wystawy swój dorobek hodowlany zaprezentuje wielu wystawców. Oprócz bydła mlecznego nie zabraknie bydła mięsnego, koni, owiec, alpak, królików, gołębi rasowych.

To święto warmińsko-mazurskich hodowców, podczas którego pokazane będą nowoczesne rozwiązania stosowane w produkcji zwierzęcej i innowacyjne technologie w zakresie prowadzenia gospodarstw rolnych i branży rolniczej. Tegoroczna wystawa będzie idealnym miejscem do przedstawienia dynamicznego rozwoju obszarów wiejskich.

Podczas tegorocznej edycji wystawy, w dwóch halach namiotowych o powierzchni 1000 m2 każda, będzie można zobaczyć najpiękniejsze okazy bydła mlecznego, bydła mięsnego, bydła rasy polskiej czerwonej, klaczy ras zimnokrwistych, owiec, alpak, królików, gołębi rasowych. Spośród prezentowanych zwierząt wyłonione zostaną czempiony i superczempiony, a hodowcy najlepszych sztuk zostaną odznaczeni. Nieodłącznym elementem wystawy stał się również Konkurs Młodego Hodowcy - to zwieńczenie ciężkiej pracy młodszego pokolenia, które pracowicie przygotowuje się do pokazu cieląt.

Organizatorem Warmińsko-Mazurskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych jest Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie a Partnerami Wystawy są Związki hodowców zwierząt.

Śledź szczegóły weekendu targowego WMODR na: https://wmodr.pl/ogloszenia-o-targach 

Źródło: https://wmodr.pl/sir/operacje-wlasne-sir/wystawa-zwierzat-2022/4126
Opracowanie: Paulina Karaszkiewicz