wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

W minioną niedzielę, 7 sierpnia 2022 roku, odbyła się 8 edycja Oleckiego Święta Mleka i Miodu

Data utworzenia: 09-08-2022

W minioną niedzielę, 7 sierpnia 2022 roku, odbyła się 8 edycja Oleckiego Święta Mleka i Miodu

Święto Mleka i Miodu w Olecku to już cykliczna impreza gromadząca producentów najlepszych produktów mleczarskich w regionie, na czele z Okręgową Spółdzielnią Mleczarską w Olecku oraz lokalnych pszczelarzy prezentujących bogaty wybór tegorocznych miodów i wyrobów pszczelarskich.

Tegoroczny piknik był jednocześnie miejscem rywalizacji Kół Gospodyń Wiejskich o miano „Najlepszego sernika”, jak również „Najlepszej zupy mlecznej”.

Święto uświetniły występy lokalnych zespołów, m.in. Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Weroniki Kordowskiej, Oleckiego Echa i Sedranianek . Nie zabrakło stoisk z jadłem chłopskim oferowanym przez koła gospodyń wiejskich i sołectwa gminy Olecko. Mieszkańcy miasta i okolic mieli możliwość zakupu lokalnych przetworów i produktów spożywczych oraz rękodzieła ludowego okolicznych twórców. Sporym zainteresowaniem cieszyły się zorganizowane w tym dniu konkursy, szczególnie te kierowane do dzieci.

Wśród firm i organizacji działających w obszarze rolnictwa również Olecki Oddział Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie zaznaczył swoją obecność. Przygotował stoisko informacyjno-doradcze, promując produkty tradycyjne i regionalne własnymi publikacjami, udzielając doradztwa i reklamując szeroki wachlarz usług oferowanych przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie.

Opracowanie: Dorota Michniewicz