wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

XXVIII Jesienne Targi Rolnictwa w nowej odsłonie!

Data utworzenia: 19-08-2022 ; Data wydarzenia: 03-09-2022

XXVIII Jesienne Targi Rolnictwa w nowej odsłonie!

Nowe miejsce organizacji kolejnej, 28 już edycji Jesiennych Targów Rolniczych „Wszystko dla rolnictwa” i Warmińsko Mazurskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych to:

 • przede wszystkim dużo większa powierzchnia wystawiennicza (3,5 ha) oraz doskonale skomunikowany dojazd,
 • położone przy drodze ekspresowej S51 lądowisko w Gryźlinach jest w bliskiej odległości od Olsztyna - zaledwie 20 km!
 • doskonałe warunki do prezentacji warmińsko-mazurskich zwierząt hodowlanych w dwóch halach namiotowych o powierzchni 1000 m2 każda,
 • bogata oferta z rękodziełem i tradycyjną żywnością,
 • sekcja agrotechniczna z bogatą ofertą maszyn rolniczych,
 • nawozy, innowacyjne ulepszacze do gleb,
 • krzewy, drzewka, zioła, rośliny ozdobne,
 • przydomowe oczyszczalnie ścieków i instalacje OZE,
 • strefa zabaw dla dzieci,
 • instytucje otoczenia rolniczego,
 • eksperci z Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa Uniwerystetu Warmińsko-Mazurskiego,
 • setki darmowych miejsc parkingowych,
 • PONAD 200 WYSTAWCÓW!

oraz doradcy i eksperci Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, którzy oferują wspacie informacyjne i doradcze!

Gościem honorowym Targów będzie Komisarz UE ds. rolnictwa - Janusz Wojciechowski! 

 • Komisarz swym wystąpieniem rozpocznie w niedzielę IV Forum Innowacji i wygłosi wykład pn. "Perspektywa rozwoju sektora rolno-spożywczego w kontekście reformy i wdrażania Wspólnej Polityki Rolnej". Będzie to również czas na dyskusję, zadawanie pytań i wywiady, dlatego zapraszamy wszystkich w niedzielę 04 września na godz. 10.00 do namiotu konferencyjnego IV Forum Innowacji. 

Aby tradycji stało się zadość, zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej w kościele p.w. Św. Wawrzyńca w Gryźlinach, w niedzielę o godz.8.30.

Równolegle z targami odbywa się Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

To dwudniowe wydarzenie, które skupia najlepszych hodowców z województwa warmińsko-mazurskiego prezentujących swoje zwierzęta. Podczas wystawy swój dorobek hodowlany zaprezentuje wielu wystawców. Oprócz bydła mlecznego nie zabraknie bydła mięsnego, koni, owiec, alpak, królików, gołębi rasowych. Hodowcy prezentować  będą nowoczesne rozwiązania stosowane w produkcji zwierzęcej i innowacyjne technologie w zakresie prowadzenia gospodarstw rolnych i branży rolniczej. Tegoroczna wystawa jest idealnym miejscem do przedstawienia dynamicznego rozwoju obszarów wiejskich.

Mamy jedyną w swoim rodzaju okazję zobaczyć najpiękniejsze okazy bydła mlecznego, bydła mięsnego, bydła rasy polskiej czerwonej, klaczy ras zimnokrwistych, owiec, alpak, królików, gołębi rasowych. Spośród prezentowanych zwierząt wyłonione zostaną czempiony i superczempiony, a hodowcy najlepszych sztuk zostaną odznaczeni. 

 • Nieodłącznym elementem wystawy stał się również Konkurs Młodego Hodowcy - to zwieńczenie ciężkiej pracy młodszego pokolenia, które pracowicie przygotowuje się do pokazu cieląt.

 

IV Warmińsko-Mazurskie Forum Innowacji "GŁÓD JAKOŚCI" to kolejna perełka w programie targów.

 • To międzynarodowe wydarzenie, którego celem jest zaprezentowanie nowinek naukowych, wymiana wiedzy i doświadczeń oraz prezentacja innowacyjnych narzędzi budowania silnej konkurencji na rynku branży rolniczej, dzięki którym uczestnicy będą mogli poszerzyć i udoskonalić swoją działalność. 

Uczestników zaskoczymy nowościami technologicznymi i rozwiązaniami, które zaproponowaliśmy jako pierwsi w regionie, jak również innowacyjnymi i kreatywnymi narzędziami projektowania nowoczesnego biznesu!

Idąc w ślad za słowami Henry'ego Forda: „Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą. Ale kiedy firma przestaje być twórcza, kiedy uważa, że osiągnęła doskonałość i teraz musi tylko produkować – już po niej”, chcemy inspirować branżę, dać impuls do wyzwolenia kreatywnej energii do szukania nowych, innowacyjnych rozwiązań!

Brzmi zachęcająco, prawda?

Dwudniowa konferencja podzielona jest na:

 • część branżową (sobota 03.09.2022 r.): głód jakości w produkcji zwierzęcej, tj. spotkania realizowane w formie krótkiej części wykładowej (nauka, badania) oraz panelu dyskusyjnego ze szczególnym uwzględnieniem hodowców bydła mlecznego, bydła mięsnego i ras zachowawczych, koni zimnokrwistych oraz małych przeżuwaczy (owce, kozy);
 • część ogólną (niedziela 04.09.2022 r.): głód jakości w sektorze rolno-spożywczym, tj. wykłady poświęcone perspektywie rozwoju sektora rolnego i rolno-spożywczego w kontekście WPR 2023-2027, zielonej transformacji wdrażanej przez UE, innowacyjnych technologii.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW DOTYCZĄCYCH FORUM ZNAJDZIESZ TUTAJ!

 

!!! PODPOWIADAMY RÓWNIEŻ JAK ŁATWO DOTRZEĆ DO NAS W TEN WEEKEND:

 1. Linia S-6, gminna komunikacja publiczna:

       2. PKP:

       3. linia MPK 129 - kursuje w sobotę:

       4. samochodem drogą ekspresową S51 !

 • na miejscu czekają setki darmowych miejsc parkingowych

 

ZAPRASZAMY NA NAJWIĘKSZE WYDARZENIE BRANŻOWE W POLSCE PÓŁNOCNO-WSCHODNIEJ !

 • 3-4.09. Lądowisko Gryźliny w godzinach 9.00-17.00 

 

Honorowy patronat: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Minister Henryk Kowalczyk, Andrzej Śliwka - Wiceminister Aktywów Państwowych , Artur Chojecki - Wojewoda Warmińsko-Mazurski

Partner Generalny – KrajowaGrupaSpożywcza

Partner Branżowy - Wipasz S.A.

Partner - Sowul & Sowul

Patroni medialni: TVP3 Olsztyn, Radio Olsztyn, Gazeta Olsztyńska, Rolnicze ABC, ESKA Olsztyn News

Dziękujemy: Gmina Stawiguda, Powiat Olsztyński, Lądowisko w Gryźlinach

 

Lokalizacja

Program wydarzenia:

 

 

Opracowanie: Paulina Karaszkiewicz