wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Dziś, 09.06.2022, jesteśmy w powiecie olsztyńskim, jutro odwiedzamy powiat elbląski

Data utworzenia: 09-06-2022 ; Data wydarzenia: 10-06-2022

W czasie sesji polowej na poletkach demonstracyjnych w powiecie olsztyńskim uczestnicy mieli okazję zapoznać się z czynnikami plonotwórczymi w uprawie pszenicy ozimej i pszenicy jarej.

W trakcie wykładu prof. dr hab. inż. Bożena Kordan zwróciła uwagę na pojawiające się problemy w zwalczaniu szkodników tj.: zmiany klimatyczne, przez które jest więcej pokoleń szkodników w ciągu roku, zmniejszenie ilości dostępnych substancji czynnych i uodparnianie się  na nie szkodników, nieskutecznie wykonane zabiegi m.in. ze względu na niewłaściwą formę zwalczanego agrofaga czy termin zabiegu.

Wieści prosto z pola. Dr hab. Jerzy Grabiński podkreślił, że uproszczenia uprawowe, jako element agrotechniki, są bardzo istotne z punktu widzenia racjonalnego gospodarowania wodą glebową.


Widzimy się jutro na polach w powiecie elbląskim! Dr hab. Jerzy Grabiński przeprowadzi analizę ekspercką poletek demonstracyjnych, prof. dr hab. inż. Marek Marks poruszy temat postępu naukowo-technicznego i jego znaczenia w uprawie zbóż. 

Szczegółowy program znajduje się w załączniku. Serdecznie zapraszamy.

Opracowanie: Sylwia Walesieniuk