wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Światowe Forum Miejskie

Data utworzenia: 09-06-2022

Światowe Forum Miejskie

W imieniu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zapraszamy na 11. Sesję Światowego Forum Miejskiego - WUF11, która odbędzie się w dniach 26-30 czerwca 2022r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Światowe Forum Miejskie (WUF11)

To największe na świecie wydarzenie poświęcone przyszłości miast. Po raz pierwszy w swej 20-letniej historii zagości ono w Europie Środkowo-Wschodniej. To dla Polski prestiż i ogromne wyróżnienie. W forum weźmie udział kilkanaście tysięcy osób z całego świata.

Miasto i wieś są jak awers i rewers tej samej monety. To w Katowicach będziemy dyskutować, jak zmieniać nasze miasta i obszary wiejskie z nimi powiązane, by poprawić jakość życia w naszych małych ojczyznach. Nieprzypadkowo hasło wydarzenia brzmi: „Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości”. To motto może stać się rzeczywistym działaniem również dzięki Państwa zaangażowaniu.

WUF11 to wydarzenie, które oferuje dużo więcej niż inspirujące debaty. Największą atrakcją każdego Światowego Forum Miejskiego jest Urban Expo, czyli miejsce, w którym swoje pawilony promocyjne budują państwa, miasta, organizacje międzynarodowe i pozarządowe. Są to nierzadko imponujące konstrukcje z ciekawymi funkcjonalnościami.

Ponadto w przestrzeni miejskiej Katowic powstanie 11 stref pod wspólnym szyldem „WUF na mieście”. Wśród nich znajdzie się np. strefa innowacji, miasteczko młodych, kino miejskie, strefa relaksu.

Wejście do stref jest dostępne dla każdego – bezpłatnie i bez rejestracji.

By w pełni korzystać z uczestnictwa w WUF11 zachęcamy do bezpłatnej rejestracji na stronie

gov.pl/wuf11. Zachęcamy też do śledzenia profilu WUF11 na Facebooku: https://www.facebook.com/WUF11. W obu tych miejscach znajdą Państwo aktualne i najważniejsze informacje o wydarzeniu.

Źródło: Departament Strategii i Rozwoju, MRiRW
Opracowanie: Paulina Karaszkiewicz