wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Inauguracja WMDP2022 już w poniedziałek w powiecie iławskim!

Data utworzenia: 03-06-2022 ; Data wydarzenia: 06-06-2022

Pierwszy dzień II Warmińsko–Mazurskich Dni Pól rozpoczniemy na poletkach demonstracyjnych w powiecie iławskim.

Jak przezimowały oziminy i na jakie plony zbóż mogą liczyć rolnicy w powiecie iławskim w tym sezonie? Które szkodniki mogą szczególnie dać się we znaki rolnikom uprawiającym pszenicę czy pszenżyto? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć już w poniedziałek w Rożentalu.

Sprawdzimy też kondycję roślin na poletkach demonstracyjnych oraz dowiemy się czy wiosenna susza wpłynęła na słabsze rozkrzewienie się roślin. Ekspert - prof. dr hab. inż. Krzysztof Jankowski przeprowadzi analizę założonych demonstracji polowych. Dowiemy się czym się kierować przy wyborze odmiany, stosowanego nawożenia i metod ochrony plantacji.

W części teoretycznej spotkania dr hab. Marta Damszel z Katedry Entomologii, Fitopatologii i Diagnostyki Molekularnej Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego w Olsztynie przybliży aktualne problemy w ochronie zbóż przed patogenami oraz możliwości ich rozwiązania. Nie zabraknie czasu na dyskusję i wymianę spostrzeżeń pomiędzy rolnikami, doradcami i przedstawicielami świata nauki.

Na II WMDP zaprasza prof. dr hab. inż. Krzysztof Jankowski, Dziekan Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa UWM.

OBEJRZYJ!


Harmonogram WMDP możesz sprawdzić tutaj - KLIKNIJ!

 

Opracowanie: Paulina Karaszkiewicz