wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Bitwa Regionów - VII edycja ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń

Data utworzenia: 02-06-2022

Bitwa Regionów - VII edycja ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń

Szanowne Panie!

Wszystkie członkinie Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń zapraszamy do udziału w  VII edycji ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”.

Formularz zgłoszeniowy oraz Regulamin znajdują się na stronie www.bitwaregionow.pl

Nabór został przedłużony więc, zgłoszenia można nadsyłać do 4 czerwca 2022 r.

Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru, chęci promocji polskiej żywności oraz szerzenia patriotyzmu konsumenckiego.

W tym roku konkurs będzie przebiegać w trzech etapach.

Etap I –  wszystkie KGW, które prawidłowo prześlą zgłoszenie online, wezmą udział w powiatowych Piknikach z PRODUKTEM POLSKIM.

Etap II – 10 KGW, które zdobędą najwyższą liczbę punktów w danym województwie, zostaną zaproszone do udziału w półfinałach wojewódzkich.

Etap III – 16 KGW, po 1 z każdego województwa, które zdobędą 1. miejsce w II etapie konkursu, zakwalifikują się do finału ogólnopolskiego .

W trakcie wszystkich etapów KGW zaprezentują zgłoszone potrawy regionalne, a jurorzy będą je oceniać według kryteriów wskazanych w Regulaminie.

Przedstawicielki województwa warmińsko-mazurskiego w dwóch ostatnich edycjach konkursu zajęły trzecie i pierwsze miejsce na podium. W obecnej edycji konkursu bronimy więc honoru najlepszej potrawy w Polsce!!!

Organizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Źródło: Wydział Rozwoju Rynków Rolnych, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Oddział Terenowy w Olsztynie
Opracowanie: Paulina Karaszkiewicz