WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

PLAN BEZPIECZEŃSTWA BIOLOGICZNEGO GOSPODARSTWA - pomoc pracowników WMODR

Data utworzenia: 16-11-2021

PRACOWNICY WMODR pomogą w wykoaniu PLANU BEZPIECZEŃSTWA BIOLOGICZNEGO GOSPODARTSWA

W związku z intensyfikacjią działań związanych z dostosowaniem do wymogów bioasekuracji, które zostały zawarte w załączniku II do rozporządzenia wykonawczego Komisji Europejskiej (UE) 2021/605 z dnia 7 kwietnia 2021 roku, ustanawiającego szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń, informujemy że nasi doradcy służą profesjonalną i bezpłatną pomocą w zakresie sporządzania pisemnego planu bioasekuracji.

Pisemny plan bezpieczeństwa biologicznego stanowi podstawę do dokonywania przemieszczeń świń z gospodarstw zlokalizowanych na obszarach objętych ograniczeniami.
Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znajdują się wytyczne i wzory do sporządzania ww. planów, zgodnie z Informacją Głównego Lekarza Weteryanrarii, stanowiącą załącznik do niniejszego komunikatu.

Celem powyższych działań jest zapewnienie, aby gospodarstwa utrzymujące świnie położone w strefie występowania ASF, sporządziły niezbędną dokumentację do 30 listopada br.

Zachęcamy do kontaktu i współpracy z doradcami Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedziba w Olsztynie.

Opracowanie: Rodian Pawłowski