WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Mazurskie Agro Show 2019

Data utworzenia: 13-02-2019 ; Data wydarzenia: 09-02-2019

Piąta edycja  Wystawy Maszyn Rolniczych Mazurskie Agro Show odbyła się w dniach 9-10 lutego 2019 r w obiekcie Expo Mazury Ostróda, zorganizowana przez Polską Izbę  Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Toruniu.

To największe wydarzenie branżowe dedykowane było głównie rolnikom z północno-wschodniej Polski, ale także przedstawicielom znanych  krajowych i zagranicznych markowych maszyn i urządzeń rolniczych.  Swoje produkty wystawiali również producenci nawozów, środków ochrony roślin, pasz,  budynków inwentarskich oraz wielu nowych technologii prawie w każdej dziedzinie rolniczej. Na wystawie  zaprezentowało się 236 firm na powierzchni  ponad 20 tys. m2.

Dla rolników to miejsce spotkania z producentami znakomitych maszyn i urządzeń rolniczych z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Gościem szczególnym wystawy był Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, który spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej, rozmawiał z rolnikami  i zwiedził ekspozycję (wraz z delegacją gości reprezentujących lokalne władze i agendy rządowe). Pan Minister odwiedził także stoisko W-MODR.
Na wystawie była ekipa TVP, która przekazała relację w Magazynie Tydzień 10 lutego o godz. 8.00. Do programu zaproszony był  również Dyrektor  W-MODR Pan Damian Godziński.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska informacyjno-doradcze Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Rolników. Stoisko WMODR odwiedziło ponad 2000 osób, głównie rolników, których w szczególności interesowały informacje dotyczące działań PROW 2014-2020, ochrony środowiska i innowacji w rolnictwie.

Opracowanie: Maria Suszko