WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Konkurs wspomnień o warmińsko-mazurskiej wsi XX wieku

Data utworzenia: 03-09-2021

Szanowni Państwo,

Jeszcze tylko do końca września trwa nabór w naszym konkursie wspomnień pn. „W kręgu ogniska domowego na Warmii i Mazurach. Osoby, przedmioty, relacje na warmińsko-mazurskiej wsi XX wieku. Opowiadania wybrane”.

Celem konkursu jest zachowanie i popularyzacja dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego wsi. Dzięki naszemu przedsięwzięciu chcemy przyczynić się do ocalenia od zapomnienia cenne wartości, które starsze pokolenia przekazują młodym ludziom. Życie ludzkie jest pasmem wielu wydarzeń, które wpływają na nasz rozwój, a wspomnienia z nimi związane są bezcenną formą nauki życia dla każdego z nas. Starsi ludzi stanowią bogactwo rodziny, dzielą się swoimi przeżyciami i doświadczeniem, tym co w życiu jest wartościowe i prawdziwe.

Rezultatem konkursu będzie zbiór prac ukazujących wspomnienia zachowane w pamięci, niesamowite historie i refleksje przedstawiające zmiany, jakie nastąpiły w otoczeniu ludzi zwykłych i niezwykłych oraz ich rodzin z obszarów wiejskich województwa warmińsko-mazurskiego w XX wieku.

Autorzy 3 najwyżej ocenionych przez zespół redakcyjny wspomnień otrzymają atrakcyjne nagrody.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie i włączeniem się do inicjatywy Ośrodka prosimy o przesłanie pisemnych prac w terminie do 30 września 2021 r.

Szczegóły dotyczące konkursu, w tym regulamin, zamieszczone są w załączeniu.
Serdecznie zapraszamy do współpracy w zakresie tworzenia materialnych świadectw o życiu ludzi z warmińsko-mazurskiej wsi XX wieku.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Opracowanie: Monika Hodór