WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Trwa rewizyta Dyrektora WMODR, Damiana Godzińskiego na Węgrzech

Data utworzenia: 14-07-2021

Trwa rewizyta Dyrektora WMODR, Damiana Godzińskiego na Węgrzech

Trwa rewizyta Dyr. WMODR, Damiana Godzińskiego na Węgrzech

Na zaproszenie Węgierskiej Izby Rolniczej,  Dyrektor WMODR Damian Godziński w ramach rewizyty odwiedza wioski i gospodarstwa ekologiczne na Węgrzech. Wszystko w ramach transferu wiedzy i innowacji w kontekście międzynarodowym, aby poznać warunki i praktyki rolnicze w tamtejszych warunkach oraz podzielić się doświadczeniem polskich farmerów.

Podczas pierwszego dnia wizyty - 12.07., przedstawiciele Izby Rolniczej na Węgrzech przywitali Dyrektora WMODR  w Budapeszcie,  aby wyruszyć na pierwszą demonstrację do wioski ekologicznej w Terény, Magosvölgy Ökogazdaság.

Kolejny dzień to wizytacje w gospodarstwach ekologicznych „Csoroszlya farm”w Szár, oraz w Ráckeresztúr,  Martontej w Lászlópuszta (hodowla bydła i przetwórstwo mleka).

Podczas tych odwiedzin, Dyr. Damian Godziński miał okazję zapoznać się praktyką rolniczą w różnych specjalizacjach, m.in. z ekologiczną i doświadczalną uprawą zbóż gdzie wykorzystuje się zbiornik retencyjny do podlewania poletek, ekologicznymi sadami moreli oraz gospodarstwem zajmującym się przetwórstwem mlecznym.

Dzisiaj w programie wycieczka do Tokaj Hétszőlő.

Opracowanie: Paulina Karaszkiewicz