WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Warmińsko-Mazurskie Dni Pola – dzisiaj po raz ostatni odwiedzamy pola, widzimy się w powiecie szczycieńskim - 09.07.2021 r.

Data utworzenia: 09-07-2021

Warmińsko-Mazurskie Dni Pola – dzisiaj po raz ostatni odwiedzamy pola, widzimy się w powiecie szczycieńskim - 09.07.2021 r.

O roli sieci innowacji i dobrych praktykach w rolnictwie opowiadał uczestnikom Bartosz Kubacki, Koordynator Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich, natomiast temat: „Diagnostyka chwastów w kukurydzy” przedstawi dr inż. Kinga Treder - Katedra Agroekosystemów i Ogrodnictwa, UWM w Olsztynie.

Sesja wykładowa zakończy się szkoleniem i konkursem wiedzy o bezpieczeństwie pracy w rolnictwie organizowanym przez KRUS.

A zaraz po tym przeniesiemy się na poletka demonstracyjne, gdzie omówiony zostanie wpływ odmiany, stanowiska oraz metod agrotechnicznych na plonowanie pszenżyta ozimego i kukurydzy.


Podczas tegorocznych Dni Pola rolnicy mieli okazję osobiście obejrzeć poletka, na których zaprezentowano odmiany roślin uprawnych, ich potencjał plonowania, efekty zastosowanych programów nawożenia i ochrony. Na Warmińsko-Mazurskich Dniach Pola przedstawione zostały odmiany zbóż ozimych i jarych, rzepaku ozimego, roślin bobowatych, kukurydzy oraz ziemniaka.  

Warto podkreślić, że Warmińsko-Mazurskie Dni Pola to doskonały przykład rozwijania w praktyce systemu wiedzy i innowacji w rolnictwie. Koncepcją WMDP jest bowiem tworzenie sieci kontaktów i współpracy usprawniających transfer wiedzy między nauką a praktyką rolniczą, a także zwrotny przekaz informacji z praktyki do nauki.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wczorajszych wydarzeń: https://olsztyn.tvp.pl/54747750/dni-pola-na-finiszu-rozmawiano-o-nowosciach-i-trendach-w-rolnictwie

Opracowanie: Sylwia Walesieniuk