WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Konkurs wspomnień o warmińsko-mazurskiej wsi XX wieku trwa!

Data utworzenia: 06-07-2021

Konkurs wspomnień o warmińsko-mazurskiej wsi XX wieku trwa!

Szanowni Państwo,

przypominamy o trwającym konkursie wspomnień pn. „W kręgu ogniska domowego na Warmii i Mazurach. Osoby, przedmioty, relacje na warmińsko-mazurskiej wsi XX wieku. Opowiadania wybrane”. Organizatorem konkursu jest Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie.

Celem konkursu jest zachowanie i popularyzacja dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego wsi. Dzięki naszemu przedsięwzięciu chcemy przyczynić się do ocalenia od zapomnienia cennych wartości, które młodzi ludzie odkrywają i poznają dzięki starszym pokoleniom. Życie ludzkie jest pasmem wielu wydarzeń, które wpływają na nasz rozwój, a wspomnienia z nimi związane są bezcenną formą nauki życia dla każdego z nas.  

Rezultatem konkursu będzie zbiór prac ukazujących wspomnienia zachowane w pamięci, niesamowite historie i refleksje przedstawiające zmiany, jakie nastąpiły w otoczeniu ludzi zwykłych i niezwykłych oraz ich rodzin z obszarów wiejskich województwa warmińsko-mazurskiego w XX wieku.

Autorzy 3 najwyżej ocenionych przez zespół redakcyjny wspomnień otrzymają atrakcyjne nagrody.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie i włączeniem się do inicjatywy Ośrodka prosimy o przesłanie pisemnych prac w terminie do 30 września 2021 r.

Szczegóły dotyczące konkursu, w tym regulamin, zamieszczone są w załączeniu.

Serdecznie zapraszamy do współpracy w zakresie tworzenia materialnych świadectw o życiu ludzi z warmińsko-mazurskiej wsi XX wieku.

Czekamy na Wasze zgłoszenia! Piszcie i nadsyłajcie prace, podzielcie się wspomnieniami!

Opracowanie: Monika Hodór