Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rolników i innych mieszkańców obszarów wiejskich Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie zaprasza do uczestnictwa w szkoleniach e-learningowych. Szkolenia dostępne są na platformie www.moodle.wmodr.pl przez 24 godziny na dobę z dowolnego miejsca. Platforma ta stanowi wygodne narzędzie do uczestniczenia w szkoleniach „na odległość” w elastyczny i przyjazny dla użytkownika sposób. Ponadto platforma daje możliwość bezpłatnego udziału w dowolnym szkoleniu umożliwiając uzyskanie i uzupełnienie aktualnych zagadnień z branży rolniczej, dodatkowo uczestnik po zaliczeniu testu otrzyma zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia. Dlatego nie trać czasu i wykorzystaj go jak najlepiej, rejestrując się na jedno z naszych szkoleń, wystarczy kliknąć w link.
ASF
Zasady przeciwdziałania chorobom trzody chlewnej ze szczególnym uwzględnieniem Afrykańskiego Pomoru Świń
Szkolenie upowszechnia wiedzę nt. ASF, szczególnie w zakresie zapewnienia bioasekuracji
w gospodarstwach utrzymujących świnie oraz konsekwencji związanych z pojawieniem się choroby w stadzie.
Szkolenie trwa od 1 października 2020 i potrwa do 15 stycznia 2021 roku.
Link do szkolenia: https://forms.gle/rTqder6V9sLPU4sd8
BHP
Dostosowanie gospodarstwa rolnego do wymogów BHP
Szkolenie porusza kwestię stanu bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie w formie zaleceń dotyczących sposobu wykonywania określonych prac i czynności. Stosowania środków ochrony indywidualnej, wyposażenia gospodarstwa i postępowania w razie wypadku.
W szkoleniu znajdują się między innymi odpowiedzi na pytania: jak dokonać oceny ryzyka wypadków, jak wyeliminować zagrożenia oraz jak poprawić bezpieczeństwo.
Szkolenie trwa od 1 grudnia 2020 i potrwa do 31 stycznia 2021 roku.
Link do szkolenia: https://forms.gle/FdNX8LqTy4UZG9Pi6
Już wkrótce na naszej platformie kolejne szkolenia o tematyce:
- Zwiększanie retencji, powtórne wykorzystanie wody w gospodarstwie;
- Zakładanie i prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej przez rolników i ich domowników;
- Hodowla, chów i użytkowanie zwierząt gospodarskich, w tym zasady uboju z konieczności zwierząt gospodarskich kopytnych poza rzeźnią;
- Dziedzictwo kulinarne wsi jako produkt turystyczny regionu.
Po rejestracji otrzymają Państwo e-maila z dostępem do platformy szkoleniowej. Szczegółowych informacji udzieli: Joanna Zarucka, j.zarucka@w-modr.pl, tel.: 665 892 879.