WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Bazarkowy zawrót głowy!

Data utworzenia: 04-11-2020

Bazarkowy zawrót głowy!

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w kwietniu tego roku powołał do życia platformę sprzedażową w serwisie społecznościowym, na facebooku. Głównym zamysłem przy tworzeniu tego wirtualnego bazarku było stworzenie sieci rolników, producentów, handlujących na targowiskach i konsumentów na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Jest to portal oferujący wiele korzyści zarówno sprzedawcom, jak i kupującym. Dzięki utworzonej platformie sprzedażowej umożliwiony został swobodny dostęp do wielu produktów z lokalnego rynku. Naszym celem było to, by ludzie wyrobili w sobie nawyk świadomego wybierania towarów od lokalnych sprzedawców. Na platformie utworzonych zostało 20 grup dyskusyjnych o nazwie „Bazarek WMODR” - 19 bazarków dla poszczególnych powiatów oraz bazarek wojewódzki. Producenci nieodpłatnie zamieszczają tam swoje oferty sprzedaży owoców, warzyw, żywności tradycyjnej i regionalnej, wyrobów przetwórstwa rolno-spożywczego wyprodukowanych w gospodarstwie rolnym, produktów pszczelich, krzewów, roślin ozdobnych oraz materiału szkółkarskiego, a kupujący zgłaszają chęć kupna określonego asortymentu. Sam ośrodek nie jest pośrednikiem w transakcjach, pełni rolę inicjatora akcji zachęcając klientów do korzystania z nowoczesnych narzędzi rynkowych i rozwijania swoich e-biznesów.

Pomysł utworzenia wirtualnego bazarku spotkał się z ogromnym odzewem i akceptacją zarówno ze strony oferentów, jak i potencjalnych konsumentów. W tym miejscu znaleźć można wiele ciekawych ofert sprzedaży, zakupu czy też nieodpłatnego przekazania produktów.

Od początku funkcjonowania platforma FB bazarku zyskała wielu zwolenników. Wachlarz oferowanych produktów jest bardzo szeroki. Można tu nabyć bądź sprzedać m.in.: świeże warzywa, owoce, jaja, miód, a także maszyny czy nawet żywe zwierzęta. Oferowane są także smaczne wyroby będące dziełem m.in. kół gospodyń wiejskich. Na okoliczność uroczystości rodzinnej czy też innej okazji można zamówić przepiękne, ręcznie wykonane wyroby cukiernicze, które z pewnością ucieszą każde oko.

Na przeglądanie produktów, ich porównywanie i zapoznawanie się z opiniami odwiedzających wirtualny bazarek można poświęcić dowolną ilość czasu. Klient ma możliwość wyboru od kogo kupuje a sprzedawca dociera ze swoją ofertą do ogromnej liczby odbiorców. Inicjatywa utworzenia wirtualnego bazarku jest ponadto doskonałą formą promocji producentów lokalnej żywności, wyrobów rękodzielniczych i innych produktów. Możliwość oferowania produktów za pośrednictwem strony internetowej dla każdego producenta jest nie tylko dodatkowym źródłem pozyskiwania przychodów, ale także sposobem na promocję. Wirtualny bazarek staje się także świetnym miejscem wymiany informacji na temat produktów i producentów.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych grup dyskusyjnych „Bazarek WMODR”, gdzie znajdziecie mnóstwo interesujących ofert.
Wykaz wraz z przekierowaniem do serwisu facebook znajdą Państwo poniżej:

Bazarek WMODR warmińsko-mazurski

Bazarek WMODR powiat bartoszycki

Bazarek WMODR powiat braniewski

Bazarek WMODR powiat działdowski

Bazarek WMODR powiat elbląski

Bazarek WMODR powiat ełcki

Bazarek WMODR powiat giżycki

Bazarek WMODR powiat gołdapski

Bazarek WMODR powiat iławski

Bazarek WMODR powiat kętrzyński

Bazarek WMODR powiat lidzbarski

Bazarek WMODR powiat mrągowski

Bazarek WMODR powiat nidzicki

Bazarek WMODR powiat nowomiejski

Bazarek WMODR powiat olecki

Bazarek WMODR powiat olsztyński

Bazarek WMODR powiat ostródzki

Bazarek WMODR powiat piski

Bazarek WMODR powiat szczycieński

Bazarek WMODR powiat węgorzewski

W załączeniu przedstawiamy zdjęcia wybranych ofert zamieszczonych na naszym wirtualnym bazarku.

Źródło: WMODR
Opracowanie: Monika Hodór