WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Zachęcamy do skorzystania ze szkoleń w formie e-learningu. Trwa nabór na szkolenie poświęcone chorobom świń i walce z ASF.

Data utworzenia: 11-10-2020 ; Data wydarzenia: 21-09-2020

Zachęcamy do skorzystania ze szkoleń w formie e-learningu. Trwa nabór na szkolenie poświęcone chorobom świń i walce z ASF.

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie organizuje szkolenie e-learningowe pn. "Zasady przeciwdziałania chorobom trzody chlewnej ze szczególnym uwzględnieniem Afrykańskiego Pomoru Świń".

Autorem szkolenia jest dr inż. Rodian Pawłowski, starszy specjalista ds. produkcji zwierzęcej, chowu i hodowli trzody chlewnej. Twórca uznanej pracy doktorskiej pt. „Wpływ cech urodzeniowych prosiąt na ich późniejsze tempo wzrostu, wartość rzeźną i budowę histologiczną mięśnia najdłuższego grzbietu (m. longissimus dorsi)”.

Udział w szkoleniu daje możliwość zdobycia lub poszerzenia wiedzy z zakresu bioasekuracji. Szkolenie jest bezpłatne, dostępne przez całą dobę do dnia 31.10.2020 r.

Celem szkolenia jest: upowszechnianie wiedzy nt. ASF, szczególnie w zakresie zapewnienia bioasekuracji w gospodarstwach utrzymujących świnie oraz konsekwencji związanych z pojawieniem się choroby w stadzie.

 Szkolenie składa się z 4 modułów:

 Moduł 1: Zasady dla posiadaczy trzody chlewnej mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych.

   Moduł 2: Bioasekuracja i zasady dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji.

   Moduł 3: Zasady przeciwdziałania chorobom zakaźnym trzody chlewnej na przykładzie ASF.

   Moduł 4: Podsumowanie i materiały dodatkowe, test o bioasekuracji.

Warunkiem ukończenia szkolenia jest zapoznanie się z jego treścią oraz pozytywne zaliczenie testu jednokrotnego wyboru, poprzez udzielenie co najmniej 90% poprawnych odpowiedzi. Po tym etapie uczestnik otrzyma dokument potwierdzający zaliczenie szkolenia.

Do udziału w szkoleniu zapraszamy rolników, w szczególności producentów trzody chlewnej, mieszkańców obszarów wiejskich, uczniów szkół rolniczych, przedstawicieli instytucji rolniczych.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu prosimy o rejestrację za pomocą niżej podanego adresu:

  https://forms.gle/rTqder6V9sLPU4sd8

Po rejestracji otrzymają Państwo e-maila z dostępem do platformy szkoleniowej.

Możliwość rejestracji na szkolenie rozpoczęła się 21 września i trwa.

Szczegółowych informacji o szkoleniu udziela: Joanna Zarucka, j.zarucka@w-modr.pl, tel: 665 892 879.

Opracowanie: Joanna Zarucka