WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Konkurs „Najciekawsza zagroda mazurska z elementami architektury regionalnej”

Data utworzenia: 03-07-2020

Konkurs „Najciekawsza zagroda mazurska z elementami architektury regionalnej”

Warmińsko–Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie zaprasza do wzięcia udziału w  konkursie pt. „Najciekawsza zagroda mazurska z elementami architektury regionalnej", po wcześniejszym zapoznaniu się z regulaminem konkursu i spełnieniu określonych wymogów.


Cele konkursu:

  1. Podnoszenie jakości estetycznej i turystycznej wsi mazurskiej obfitującej w bogatą stolarkę i oryginalne zdobnictwo .
  2. Promowanie pomysłów aranżacji zagród wiejskich z zachowanymi elementami architektury regionalnej Mazur i wykorzystaniem tych zagród do prowadzenia działalności pozarolniczej.
  3. Wymiana doświadczeń oraz dobrych praktyk w zakresie estetycznego i funkcjonalnego urządzania zagród wiejskich z zachowanymi elementami architektury regionalnej Mazur.
  4. Zachęcenie mieszkańców terenów wiejskich do dbałości o piękno i estetykę swojego otoczenia oraz zaszczepienie w ludziach idei promowania dziedzictwa kulturowego.
  5. Wyłonienie i nagrodzenie najciekawszych zagród mazurskich z zachowanymtradycyjnym charakterem architektury regionalnej.

Konkurs skierowany jest do mieszkańców obszarów wiejskich, posiadających w swojej zagrodzie obiekt z obejściem zaaranżowany w ciekawy sposób z zachowaniem elementów architektury regionalnej Mazur.


Warunkiem udziału w Konkursie jest nadesłanie wypełnionej karty zgłoszenia wraz z co najmniej czterema zdjęciami obiektu i obejścia będącego przedmiotem konkursu ukazującymi go z różnych perspektyw.


Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody.


Zgłoszenia należy wysyłać do dnia 31 lipca 2020 r. na adres:
Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie
ul. Jagiellońska 91
10-356 Olsztyn
Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich
lub pocztą elektroniczną na adres: a.dlugokecka@w-modr.pl.


Szczegółowych informacji udziela:
Aneta Długokęcka
tel. 695 550 952

Opracowanie: Aneta Długokęcka