24.01.2019, godz.:
rozmiar czcionki domyślny rozmiar czcionki średni rozmiar czcionki duży
Kontrast:
tekstowa
Wieści z PZDRTelewizja WMODR

Wieści z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Ostródzie

PZDR Ostróda                                                Kierownik: Jolanta Bączek-Ostrowska
14-106 Grabin, Grabin 17                               tel. 665 890 147                                            Dyżury Doradców w PZDR
tel./fax (89) 646 24 24                                   e-mail: j.baczek-ostrowska@w-modr.pl
e-mail: pzdr.ostroda@w-modr.pl


Zmiana adresu Powiatowego Zespołu Doradztwa  Rolniczego w  Ostródzie

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Ostródzie z dniem 01 sierpnia 2018 roku zmienił  siedzibę, wszystkich zainteresowanych  zapraszamy pod nowy adres:  PZDR  Ostróda  Grabin 17,  14-120  Szyldak.

Opracowanie: Joanna Burda
Morag, dnia 28.11.2018 r.


XIX Dożynki Powiatu Ostródzkiego

Dnia 9 września 2018  na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie jak co roku odbędą się dożynki powiatowe. Uroczystość rozpocznie się  mszą świętą w Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie o godzinie 13:30. Po mszy korowód dożynkowy przejdzie ulicami na plac przed Starostwo Powiatowe, gdzie rozpocznie się część oficjalna uroczystości .Głównym celem dożynek jest zaprezentowanie wieńców w konkursie na” Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy”. Całej uroczystości będzie towarzyszyć oprawa muzyczna zespołów ludowych i  grup artystycznych z terenu Powiatu Ostródzkiego.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach dożynkowych!!!!

Główni organizatorzy: Starosta Ostródzki oraz Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza

Opracowanie: Joanna Burda
Morag, dnia 30.08.2018 r.


 

Eliminacje Do Olimpiady  Wiedzy Rolniczej, Ochrony Środowiska I BHP w  Rolnictwie


Dnia 06 czerwca 2018 roku w Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego w Ostródzie odbyły się eliminacje etapu powiatowego Olimpiady Wiedzy Rolniczej, Ochrony Środowiska i BHP w Rolnictwie. Celem olimpiady jest promowanie wiedzy wśród młodych rolników w formie współzawodnictwa, upowszechnianie postępu rolniczego oraz propagowanie bezpiecznej pracy na wsi i ochronę środowiska naturalnego. Uczestnicy napisali test składający się z 25 pytań, najlepsze trzy osoby wezmą udział w kolejnym etapie olimpiady na poziomie wojewódzkim.

Laureaci olimpiady:
I miejsce -  Grzegorz Kaliszewski
II miejsce -  Szymon Rodziewicz
II miejsce -  Janusz Szramowski


Etap wojewódzki został zaplanowany na dzień 25 czerwca 2018 r. w siedzibie Warmińsko Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.      
                                                    
Nagrody sponsorowane przez:
W-MODR z siedziba w Olsztynie.
Agromex
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Życzymy powodzenia naszym laureatom !!!

Opracowanie: Joanna Burda
Morag, dnia 08.06.2018 r.


Kiermasz ogrodniczy Zielona Arena

Dziewiąta edycja Zielona Arena odbyła się w Ostródzie w dniach 24-25 marca 2018 roku i połączona była z  targami budowlanymi, wyposażenia wnętrz i ogrodów - Twój Dom, Twój Ogród. Na miłośników kwiatów, zieleni, ogrodów i amatorów aranżowania balkonów i tarasów oraz właścicieli ogródków działkowych czekała bogata oferta produktów, akcesoriów, narzędzi i maszyn ogrodniczych, małej architektury, krzewów i drzew owocowych, roślin, sadzonek, cebul kwiatowych, ale
i rękodzieło związane ze Świętem Wielkiej Nocy, czyli stroiki, palmy i pisanki.

Gościem specjalnym tej edycji był Dominik Strzelec – ogrodnik z pasją prowadzący programy „Odlotowy ogród” i „Usterka” który odwiedził stoisko W-MODR.


                                               

Opracowanie: Marta Woźniak
Morag, dnia 17.04.2018 r.
Przed nami  już  IV edycja  wystawy  Mazurskie  Agro  Show, która odbędzie  się  w dniach 10–11 lutego 2018 r. w Expo Mazury w Ostródzie. Jak co roku będzie można podziwiać maszyny i urządzenia rolnicze od wystawców z całego kraju. Targom będzie towarzyszyć Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych, podczas której komisje sędziowskie wybiorą championów w poszczególnych kategoriach. Będzie można obejrzeć zwierzęta, podzielić się swoją wiedzą, jak i zaczerpnąć fachowej opinii od poznanych ludzi związanych z branżą.

Zostanie przedstawiona najnowsza oferta maszyn i urządzeń rolniczych czołowych dystrybutorów z regionu, którzy zaprezentują krajowe i zagraniczne marki maszyn i urządzeń. Zaprezentowany park maszyn jak co roku będzie wyjątkowy, wystawcy odpowiedzą na każde pytania rolników szukających konkretnych rozwiązań w branży.

Organizator wystawy - Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych - spodziewa się w tym roku ponad 200 wystawców reprezentujących 300 czołowych marek krajowych i zagranicznych maszyn i urządzeń, a także inne podmioty oraz instytucje związane z rolnictwem. Każdy z pewnością będzie mógł znaleźć coś dla siebie oraz miło spędzić czas uczestnicząc w seminariach i panelach dyskusyjnych prowadzonych przez doświadczone osoby w rolnictwie.

Zapraszamy do Ostródy!!! Ekspozycja będzie czynna w godzinach 9:00 – 17:00. Wstęp wolny dla zwiedzających, bezpłatny parking i katalog wystawy.

Opracowanie: Joanna Burda
Morag, dnia 01.02.2018 r.


 

MLEKO + OWOCE = SUPERMOCE

Dnia 24.11.2017 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Miłakowie, pod patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego odbyła się wojewódzka impreza sportowo-edukacyjna „Mleko + Owoce = Supermoce”.

W wydarzeniu wzięło udział 18 szkół podstawowych z całego województwa, które zmagały się w różnych konkurencjach takich jak między innymi: piramida super mocy, zdrowotny omnibus, układamy super moc, bohater smaku, zręczny mocarz, mistrz mocy czy tez witaminowy strzał. Wszystkie konkurencje związane były z aktywnym spędzaniem czasu oraz z rolą owoców w żywieniu człowieka.

W trakcie trwania zawodów uczestników poszczególnych konkurencji dopingowały grupy kibicujące, które również oceniane były przez jury. Ocenie podlegał m.in. strój, hasło dopingowe oraz jakość dopingu.

Niezwykłą atrakcją wśród dzieci była dostępna w trakcie zmagania się drużyn sztuczna krowa, która okazała się być znakomitym dodatkiem dydaktycznym związanym tematycznie z  wydarzeniem MLEKO + OWOCE = SUPERMOCE. Każde dziecko uczestniczące w zawodach miało okazję podjęcia próby dojenia krowy- kolejka była długa.

Na koniec tego sportowo-edukacyjnego wydarzenia jury wyłoniło zwycięzców i przyznało odpowiednio miejsca:
1 m-ce Szkoła Podstawowa w Brzydowie (powiat ostródzki)
2 m-ce Szkoła Podstawowa nr 25  im H. Ch. Andersena w Olsztynie (powiat olsztyński)
3 m-ce Szkoła Podstawowa im Janusza Korczaka w Księżym Dworze (powiat działdowski)

Podczas imprezy swoje stoiska informacyjne zaprezentowały:

- Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie - Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Ostródzie
- Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie
- Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Olsztynie
- NATUR HOUSE- Eksperci w reedukacji żywieniowej

Partnerzy :

- Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie
- Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Olsztynie
- NATURE HOUSE- Eksperci w reedukacji żywieniowej

Patronat medialny:

TVP 3 Olsztyn

Galeria zdjęć

Opracowanie: Hanna Wolińska
Morag, dnia 30.11.2017 r.


X Mazurski Dzień Ziemniaka

W niedzielę, 01 października 2017 r., w Kraplewie odbył się X Mazurski Dzień Ziemniaka - gotowanie, degustacja i kiermasz lokalnej żywności to tylko niektóre z atrakcji na uroczystości. Jak co roku głównym punktem programu był konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z ziemniaka, w którym rywalizowały sołectwa z gminy Ostróda o Złotą Tarkę Wójta Gminy Ostróda. Zwycięzcy konkursu:
I miejscy sołectwo z Lubajn
II miejsce sołectwo z Napromu
II miejsce sołectwo z Smykowa
Jury pod uwagę brało sposób podania, prezentacje potrawy, walory smakowe oraz wykorzystanie regionalnych produktów do ich przygotowania.

Imprezie towarzyszyły wystawy wyrobów rękodzieła i produktów regionalnych, kiermasz żywności tradycyjnej i regionalnej „Dziedzictwa Kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla”. Uczestnicy mieli możliwość degustacji potraw z ziemniaka przygotowanych i podawanych na miejscu w ramach pokazu kulinarnego. Nie zabrakło również atrakcji artystycznych - występy zespołów muzycznych, m.in.: Marco Bocchino, DJ Kostya, SMASH oraz zespół muzyczny z gminy Samborowo.

Sponsorzy imprezy:
Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Gmina Ostróda
Pomorska Hodowla Ziemniaka

Galeria zdjęć

Opracowanie: Joanna Burda
Ostróda, dnia 11.10.2017 r.


Dożynki Gminne Ostróda

Nadszedł czas dożynek i każda gmina przygotowuje się do tej ważnej uroczystości dla wszystkich rolników. W tym roku Gmina Ostróda zaprasza 09 września 2017 r. do wsi Idzbark. Podczas Gminnego Święta Plonów, prócz tradycyjnego obrzędu dożynkowego, nie zabraknie prezentacji tradycji ludowych, promocyjnych stoisk kulinarnych i wystawowych, a także rozrywki dla dzieci. Zespoły obrzędowe reprezentujące sołectwa gminy Ostróda wezmą udział w konkursach na najciekawsze stoisko wiejskie i najładniejszy wieniec dożynkowy.

Wieczór zakończy się występem artystycznym miejscowych zespołów i zabawą taneczną pod gwiazdami.

Serdecznie zapraszamy!

Opracowanie: Joanna Burda
Ostróda, dnia 31.08.2017 r.


Powiatowe eliminacje” Olimpiady Wiedzy Rolniczej, Ochrony Środowiska i BHP w Rolnictwie”

Dnia 02.06.2017 r. w  Powiatowym  Zespole  Doradztwa  Rolniczego w  Ostródzie odbyły się powiatowe eliminacje do Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy Rolniczej, Ochrony Środowiska i BHP w Rolnictwie.
Uczestnicy napisali test z wiedzy ogólnej o rolnictwie trzy najlepsze osoby zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 22.06.2017 r. w siedzibie W-MODR w Olsztynie.

Laureaci olimpiady:
Liszewska Patrycja z gminy Dąbrówno
Rogulski Miłosz
z gminy Małdyty
Machnij Klaudia
z gminy Dąbrówno

Dla każdego uczestnika nagrody były sponsorowane przez:
Bank Zachodni  WBK
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia oddział w Ostródzie
Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie

Opracowanie: Joanna Burda
Ostróda, dnia 05.06.2017 r.


Sołtyska 2016

W Centrum Użyteczności Publicznej 8 marca po raz drugi została  zorganizowana  konferencja dla sołtysek z powiatu ostródzkiego. Organizatorami spotkania byli Starosta Ostródzki, Warmińsko –Mazurska Izba Rolnicza oraz Redakcja Gazety Ostródzkiej i Gazety Morąskiej. Pierwsza część spotkania „Projekt Biznes” poświęcona był prowadzeniu działalności gospodarczej na obszarach wiejskich, swoje prezentacje przedstawili:

Powiatowy Urząd Pracy – Monika Gawrońska
LGD Kraina Drwęcy i Pasłęka – Wanda Łaszkowaska
PZDR Ostróda – Joanna Burda

Druga część konferencji „Blaski i Cienie” do panelu dyskusyjnego  zaproszono kobiety prowadzące własny biznes; Zofia Stankiewicz, Krystyna Ziejewska, Grażyna  Pietrzniak oraz Wioletta Klimowicz. Panie pochodzą z obszarów wiejskich swoim uporem i determinacją pokazują, że można być kobietą spełnioną prowadząc rodzinny dom jak i własny biznes. Te kobiet są również działaczkami społecznymi to dzięki nim odbył się ten dzień w tak miłym i przyjemnym nastroju.

W kolejnej części  programu został rozstrzygnięty finał plebiscyt na Sołtyskę Roku 2016 nagrody wręczali wójtowie gmin
i sponsorzy, laureatkom serdecznie gratulujemy.

1.    Kamila Buczkowska z Lewałdu Wielkiego  gmina Dąbrówno
2.    Wiesława Pieczywek z Pacółtowa gmina Grunwald
3.    Grażyna Ostas z Turznicy gmina Ostróda
4.    Małgorzata Pierzchała z Tardy gmina Miłomłyn
5.    Terasa Kozłowska z Bramki gmina Morąg
6.    Agnieszka Zalewska z Szymanowa gmina Małdyty

Galeria zdjęć

Opracowanie: Joanna Burda
Ostróda, dnia 13.03.2017 r.


Szkolenie "Bieżące informacje o poszczególnych działaniach PROW na lata 2014–2020"

Zapraszamy na szkolenie powiatowe, które odbędzie się 20.01.2017 r. o godz. 10.00 w Centrum Użyteczności Publicznej przy ul. Jana III Sobieskiego 9, 14–100 Ostróda.

„Bieżące informacje o poszczególnych działaniach PROW na lata 2014–2020, w tym przygotowanie dokumentacji  merytorycznej  i  ekonomicznej”.

Ramowy program

      10.00 – 11.30

•    Premia dla młodych rolników
•    Restrukturyzacja małych gospodarstw
•    Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej
•    Pozyskiwanie środków na rozwój przedsiębiorczości i rozpoczęcie działalności gospodarczej
     poprzez Lokalne Grupy Działania

      11.40 – 13.20
•    Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000
•    Modernizacja gospodarstw rolnych obszary A, B, C
•    Rolnictwo ekologiczne
•    Bieżące informacje ważne dla rolników przekazane przez przedstawicieli ARiMR oraz KRUS.

Opracowanie: Joanna Burda
Ostróda, dnia 11.01.2017 r.


Święto  Ziemniaka

U podnóży Gór Dylewskich położony jest Dwór w Kraplewie. Majątek na przełomie wieku XIX i XX był własnością rodziny von Wien, który obejmował 700 hektarów. Dwór otoczony jest niedużym parkiem z widokiem na jezioro Kraplewskie. Na początku XX wieku został rozbudowany i przeszedł generalny remont wnętrza. Obecnie znajduje się tam hotel, restauracja, sala balowa i konferencyjna, gdzie często organizowane są imprezy okolicznościowe.

Dzień Ziemniaka, który odbył się 02.10.2016 r. cieszył się dużym zainteresowaniem. Na Dwór w Kraplewie po raz dziewiąty zagościły tłumy uczestników, imprezie towarzyszył kiermasz produktów naturalnych, tradycyjnych i regionalnych, jak i prezentacje regionalnego rękodzieła oraz występy artystyczne. Jednak  głównym celem uroczystości był konkurs na najlepszą potrawę z ziemniaka, w którym rywalizowały lokalne sołectwa. Każda ekipa otrzymała nagrody ufundowane przez wójta gminy Ostróda. Zwycięzcą konkursu zostało sołectwo Pietrzwałd Moja Wieś

Zgromadzeni  mieli możliwość degustacji potraw z ziemniaka przygotowanych i wydawanych na miejscu w ramach pokazu kulinarnego. Nie zabrakło również atrakcji przygotowanych dla najmłodszych w postaci zabaw, warsztatów artystycznych
i wielu innych niespodzianek.

Organizatorami imprezy byli:
Samorząd Warmińsko-Mazurski
Gmina Ostróda
Pomorsko-Mazurska Hodowla Ziemniaka

Galeria zdjęć

Opracowanie: Małgorzata Razminas
Ostróda, dnia 05.10.2016 r.


Dnia 2 października 2016 r. odbędą się Mazurskie Dni Ziemniaka w Kraplewie gmina Ostróda.

Na  uroczystość rolniczą zaplanowano:
13.20 – 13.45   Uroczyste otwarcie IX Mazurskiego Dnia Ziemniaka
13.45 – 17.00   Konkursy na „Najlepszą potrawę z ziemniaków’’
13.45 – 14.45   Koncert Zespołów Wokalnych z GCK-B Samborowo
14.45 – 15.15   Gry i zabawy na scenie
15.15 – 16.15   Koncert Zespołu ERATOX - zwycięzcy Disco Star
16.15 – 16.45   Ogłoszenie wyników konkursu kulinarnego
16.45 – 18.00   Muzyczny wieczór- DJ Kostya

Imprezie towarzyszyć będzie:
- promocja nowych odmian ziemniaka oraz konkursy na najsmaczniejszą odmianę
- kiermasz żywności naturalnej i tradycyjnej „ Dziedzictwo Kulinarne Warmia  Mazury i Powiśle’’
- konkursy, ognisko, gry i zabawy sportowe
- degustacje potraw z ziemniaka
- pokazy kulinarne na bazie ziemniaka

Organizatorzy i wystawcy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wydarzeniu.

Opracowanie: Małgorzata Razminas
Ostróda, dnia 26.09.2016 r.


Powiatowe eliminacje „Olimpiady Wiedzy Rolniczej, Ochrony Środowiska i BHP w Rolnictwie” w PZDR Ostróda

Dnia 08 czerwca 2016 roku odbędą się powiatowe eliminacje Olimpiady Wiedzy Rolniczej, Ochrony Środowiska i BHP w Rolnictwie. Konkurs zostanie przeprowadzony  w budynku GS Ostróda w sali konferencyjnej na I piętrze o godz. 10:00, przy ul. Składowej 2.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby z powiatu ostródzkiego, które prowadzą działalność rolniczą (przedział wiekowy 18-35 lat) do udziału w eliminacjach. 

Uczestnicy napiszą test z wiedzy w zakresie rolnictwa i BHP.  Zwycięzcy eliminacji powiatowych zmierzą się w finale wojewódzkim 22 czerwca 2016 roku, w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

Dla wszystkich uczestników przewidziano drobne upominki sponsorowane przez:
- Bank Zachodni WBK Ostróda,
- BAZI B.K. SADOWSCY Spółka Jawna, Olsztynek,
- Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

Opracowanie: Małgorzata Razminas
Ostróda, dnia 03.06.2016 r.


Starosta Ostródzki oraz Rada Powiatowa Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej, przy współpracy z redakcjami Gazety Ostródzkiej i Gazety Morąskiej, zorganizowali plebiscyt na SOŁTYSKĘ ROKU 2015 w każdej gminie powiatu ostródzkiego.
W gminach powiatu ostródzkiego i Zalewa, które też brało udział w plebiscycie, jest aż 101 kobiet pełniących funkcję sołtysów! To kobiety związane z miejscem zamieszkania i życia, które widzą potrzeby lokalne, chcą mieć bezpieczne place zabaw, drogi z chodnikami, przedszkole i szkołę na miejscu. Patrzą przez pryzmat rozwoju obszarów wiejskich.

Gala rozdania nagród, połączona z konferencją „Aktywne Kobiety = Aktywna Gmina, Powiat, Województwo”, odbyła się 8 marca 2016 r. w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie. Na tę uroczystość zostały zaproszone sołtyski, działaczki i liderki z terenu powiatu ostródzkiego i Zalewa, przedstawiciel ARiMR w Ostródzie w osobie pana Piotra Turowskiego oraz przedstawicielki PZDR Ostróda w osobach pani Marty Woźniak i Anny Sawko.

Podczas gali zostały wręczone nagrody – rowery dla sołtysek, które wygrały w plebiscycie. Było to podziękowanie za ich działalność i zaangażowanie w życie społeczne i jego rozwój.
Oto zwyciężczynie plebiscytu na Sołtyskę Roku 2015 w poszczególnych gminach:

• Gmina Dąbrówno - JADWIGA JARZEMBOWSKA z Elgnowa
• Gmina Grunwald - ANNA KOZŁOWSKA z Kiersztanówka
• Gmina Łukta - AGNIESZKA GOL z Łukty
• Gmina Małdyty - BEATA OBUCHOWICZ z Małdyt
• Gmina Miłakowo - LIDIA KOŁODZIEJ ze Stolna
• Gmina Miłomłyn - TERESA WALCZAK z Wielimowa
• Gmina Morąg - KATARZYNA SZCZUROWSKA z Maliniaka
• Gmina Ostróda - TERESA SZŁYKOWICZ z Ornowa
• Gmina Zalewo - JADWIGA PETRYKOWSKA z Jaśkowa
 
Laureatki witali: Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski oraz Wiceprezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej Romuald Tański. Nagrody wręczali wójtowie, burmistrzowie oraz sponsorzy.

Opracowanie: Jolanta Bączek-Ostrowska
Ostróda, dnia 18.03.2016 r.


 

13.02.2016 r. rusza II edycja halowej wystawy maszyn rolniczych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-14.02.2016 r. pod nową nazwą „Mazurskie AGRO SHOW Ostróda 2016”. Ekspozycja czynna będzie w godz. 9:00-17:00. Wstęp wolny dla zwiedzających, bezpłatny parking i katalog wystawy. Grupy zorganizowane mogą liczyć na dofinansowanie kosztów dojazdu na wystawę.

Nowa nazwa nawiązuje do cyklu Międzynarodowych Wystaw Rolniczych AGRO SHOW i ZIELONE AGRO SHOW, organizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Tak jak ostatnio, impreza odbędzie się w nowoczesnym obiekcie wystawienniczym Arena Ostróda. Organizator przewiduje, że do Ostródy zjedzie ponad 100 wystawców, reprezentujących 150 czołowych marek krajowych i zagranicznych maszyn i urządzeń rolniczych, a także inne podmioty oraz instytucje związane z rolnictwem.

Na Wystawie obecni będą, m.in.: Perkoz, ROLTOP Maszyny Rolnicze i Komunalne, AGROSERWIS Pasłęk, RSY S.A., Agroperfekt, Fricke Maszyny Rolnicze Sp. z o.o., Joskin, Farmet, Mitrans, Metalfach, Meprozet Kościan, Swimer, Tech-Kom.

Aktualności dotyczące Wystawy można znaleźć na stronach:

www.agroshow.pl
www.agroshow.eu/arena

Opracowanie: Małgorzata Razminas
Ostróda, dnia 28.01.2016 r.

Ogolnopolska siec zagrod edukacyjnych

Copyright © 2008 - 2019 Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Zamknij Informacja o przetwarzaniu danych osobowych
Zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. f RODO informujemy, iż Pani/Pana dane osobowe, przekazane nam za pośrednictwem naszej strony internetowej/formularza kontaktowego lub w inny sposób (np. przesłanie poczty elektronicznej), są gromadzone, przetwarzane i przechowywane w celu prowadzenia korespondencji z Państwem i w celu, dla którego zostały nam udostępnione. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, jak też podmiotom udzielającym nam wsparcia na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Informujemy ponadto, że Pani/Pana dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych lub do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wniesienia skargi do PUODO, gdy uzna, iż przetwarzanie jej danych osobowych narusza przepisy RODO. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji powyższych celów. Pani/Pana dane będą przetwarzane do czasu ustania celu dla jakiego zostały zgromadzone. Administrator Danych Osobowych: Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie ul. Jagiellońska 91, 10-365 Olsztyn Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych - Panią Ewę Janowiak, z którą może Pani/Pan się skontaktować poprzez e-mail: inspektor@w-modr.pl, telefonicznie pod numerem tel./fax: +48 89 535 76 84; +48 89 526 44 39 lub pisemnie pod adres siedziby administratora. Z inspektorem ochrony danych można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem.

Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.